wordpress tema
apple-logo

Apple, iPhone 5S üretimde!

ABD’li teknoloji devi Apple’ın, Türkiye’ye Aralık ayında sunacağı son akıllı telefonu iPhone 5, gelmeden eskidi. Apple’ın iPhone 5’i piyasa süreli 1.5 ay önce olmasına rağmen, iPhone 5S için üretim siparişi verdiği ortaya çıktı. Çin’de Aralık ayında deneme üretimine başlayacak olan Apple, “Yeni iPhone 5” veya “iPhone 5S” adını taşıyacak olan telefon için 50 bin ile 100 bin adet arasında sipariş verdi.

İş dünyasına yönelik olarak Çince yayın yapan Commercial Times Gazetesi’nde yer alan üretim raporuna göre iPhone 5 üretimine düşük verimlilik oranlarıyla karşılaşan Apple,iPhone 5S ve bileşenleriyle ilgili sertifikasyon süreçlerini hızlandırdı. Bu kapsamda henüz tasarım ve özellikleri bilinmese de iPhone 5S için deneme üretimine gelecek ay başlayacak olan Apple, 2013 yılının ilk çeyreğinde de giriş seviyesinde üretim için “start” düğmesine basacak. iPhone 5S’in 2013’ün ilkbaharında piyasaya çıkacağına dikkat çeken rapora göre iPhone 5S’ten bir çeyrek sonra da ekran çözünürlüğü artırılmış yeni nesil iPad ve retina erkanlı iPad Mini için üretime geçilecek.

Her ne kadar heyecan verici olsa da, Apple’ın yeni bir telefonu bu kadar erken üreteceğini pek sanmıyoruz. Zira Apple, etkinlik takvimi önceden bilinen ve geleneksel hal alan bir kurum. Yılın ilk aylarında ise yeni bir iPhone tanıtacak nitelikte bir etkinlik programı bulunmuyor.

Üstelik Apple, henüz talebi karşılamakta zorlandığı iPhone 5’in ekmeğini bir süre daha yemek isteyecektir. Yine de, iPad mini‘nin yanında tanıtılan 4. nesil iPad gibi sürpriz bir hamle de imkansız değil; bu nedenle kesin karar vermek için birkaç ay daha beklemek gerekiyor.

 

ADD YOUR COMMENT